18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Daniel Romanchuk of the United States crosses the line to win the men's wheelchair race on Monday.

Boston Marathon 2022: Wyniki na żywo i aktualizacje

kredyt…Kolacja Alison dla The New York Times

Biegacze z Rosji i Białorusi nie zostaną dopuszczeni do udziału w Maratonie Bostońskim w poniedziałek, co jest kolejnym przykładem rosnącej izolacji obu krajów w związku z inwazją na Ukrainę.

„Podobnie jak wielu na całym świecie, jesteśmy przerażeni i oburzeni tym, co widzieliśmy i czego nauczyliśmy się z doniesień prasowych na Ukrainie”, Tom Grealke, prezes Boston Athletic Association, który prowadzi maraton, Powiedział w oświadczeniu. „Wierzymy, że bieganie jest sportem globalnym i jako taki musimy zrobić, co w naszej mocy, aby pokazać nasze wsparcie dla obywateli Ukrainy”.

Obywatele Rosji i Białorusi mieszkający w innych krajach nadal będą mogli uczestniczyć.

Rosyjska inwazja na Ukrainę we współpracy z Białorusią spowodowała, że ​​zarówno Rosja, jak i Białoruś zostały wykluczone z rosnącej listy międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i sportowych, oprócz nałożonych na nie sankcji gospodarczych i dyplomatycznych.

Rosji nie pozwolono wysłać oficjalnej reprezentacji narodowej na ostatnie Igrzyska Olimpijskie, po ujawnieniu systematycznego dopingu, ale kara była głównie orientacyjna; Reprezentacja Rosji rywalizowała pod różnymi nazwami. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 zakończyły się w Pekinie na krótko przed rosyjską inwazją 24 lutego.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zalecił następnie, aby sportowcy z Rosji i Białorusi zostali wykluczeni z przyszłych zawodów. FIFA zabroniła Rosji zakwalifikować się do tegorocznych Mistrzostw Świata Mężczyzn. Inne organizacje sportowe podjęły podobne działania.

Zakaz Boston Athletic Association został zastosowany do krótszych wyścigów organizowanych w 2022 roku, ale najbardziej znanym jest maraton, jeden z najpopularniejszych wyścigów na świecie. Zaplanowano na 18 kwietnia, wracając do tradycyjnego terminu Dnia Patriotów, święta obchodzonego przez kilka stanów z okazji rozpoczęcia rewolucji amerykańskiej.

READ  Jeremy Fowler usłyszał pogłoskę o „dzikim” handlu Jimmy Garoppolo 49ers w NFL Scouting Combine

Z powodu pandemii Covid wyścig 2020 został odwołany, a impreza 2021 została przełożona na październik ubiegłego roku.

Federacja nie podała, ilu Rosjan czy Białorusinów wzięło udział w tegorocznym wyścigu, ale te kraje nie są odległymi potęgami. W ostatnim Maratonie Bostońskim przed pandemią w 2019 roku na ponad 30 000 uczestników, Tylko 56 było z Rosji Trzy są z Białorusi.