9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bitcoin może spaść do 5000 $ w przyszłym roku – rynki i ceny Bitcoin News

Standard Chartered twierdzi, że cena bitcoina może spaść do 5000 USD w przyszłym roku. Analityk banku wyjaśnił, że kryptowaluty mogą dalej spadać, a więcej firm kryptograficznych może „ulegać presji płynności i wycofaniu się inwestorów”.

Scenariusz bitcoinów o wartości 5 000 USD od Standard Chartered Bank

Standard Chartered Bank opublikował w niedzielę notatkę zatytułowaną „Niespodzianki rynku finansowego na rok 2023”. Notatka przedstawia szereg możliwych scenariuszy, w których „uważamy, że rynki pozostają w depresji”, pisze Eric Robertson, globalny szef badań w Standard Chartered.

Jednym ze scenariuszy jest to, że cena bitcoina spadnie w przyszłym roku do 5000 USD, co stanowi około 70% jego wartości. BTCObecna cena około 17 000 dolarów.

Szczegóły Robertsona:

Rentowności spadają wraz z akcjami spółek technologicznych, a podczas gdy wyprzedaż bitcoinów spowalnia, szkody zostały wyrządzone. Coraz więcej firm i giełd kryptowalut nie ma wystarczającej płynności, co prowadzi do większej liczby bankructw i załamania zaufania inwestorów do aktywów cyfrowych.

Nakreślone skrajne scenariusze, jak wyjaśnił analityk Standard Chartered, „mają niezerowe prawdopodobieństwo wystąpienia w następnym roku i… skutecznie wykraczają poza konsensus rynkowy lub nasze fundamentalne poglądy”.

Zauważając, że kryptowaluty mogą „spadać dalej”, a więcej firm kryptograficznych może „ulegać presji płynności i wycofaniu się inwestorów”, Robertson powiedział, że złoto może wzrosnąć o 30% do 2250 USD za uncję i ponownie stać się bezpieczną przystanią. Przepis:

Ożywienie złota w 2023 r. następuje w momencie, gdy akcje wracają do bessy, a korelacja między cenami akcji i obligacji staje się ujemna.

Komentując prognozę ceny bitcoinów Standard Chartered o wartości 5 000 USD, Gold Wrong i ekonomistę Petera Schiffa powtarzać oczekuj tego BTC Ma więcej upadków. Poniedziałkowy tweet:

Bitcoin ma ryzyko spadku znacznie większe niż 70%. Po tym spadku Bitcoin nadal będzie bardzo drogi, więc 5000 $ nie będzie blisko dna.

Od niedawna doświadczony inwestor Marka Mobiusa Powiedział, że Bitcoin może spaść do 10 000 USD w przyszłym roku, ponieważ Rezerwa Federalna nadal podnosi stopy procentowe i zaostrza politykę pieniężną.

READ  Około 14 000 klientów ucierpiało po tym, jak podstacje w Tacoma zostały zdewastowane przez rabusiów

Jednak niektórzy ludzie nadal optymistycznie podchodzą do ceny Bitcoina. projekt kapitałowy Tima Draperana przykład podwoić jego wartość BTC Spodziewaj się ceny 250 000 $ do połowy przyszłego roku.

Czy myślisz, że bitcoin spadnie do 5000 USD w przyszłym roku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevina Helmsa

Kevin, austriacki student ekonomii, odkrył Bitcoina w 2011 roku i od tamtej pory jest ewangelistą. Jego zainteresowania leżą w bezpieczeństwie Bitcoin, systemach open source, efektach sieciowych i skrzyżowaniu ekonomii i kryptografii.

Kredyty obrazkowe: Shutterstock, pixabay, wikicommons

Zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie jest to bezpośrednia oferta ani nakłanianie do kupna lub sprzedaży ani rekomendacja lub rekomendacja jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com Nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani Firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio ani pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z korzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.