Teoria gier to dział matematyki zajmujący się badaniem interakcji strategicznych. Najbardziej znanym przykładem jest dylemat więźnia , w którym dwóch oddzielnych więźniów musi współpracować niezależnie i ponieść niewielkie konsekwencje lub zdradzić drugiego dla potencjalnego osobistego zysku, ryzykując poważne konsekwencje, jeśli obaj zdecydują się zdradzić.
nowy Stań Z Dartmouth, opublikowane w PNAS NexusUżyj teorii gier, aby opracować „niekończące się strategie” pokonywania prześladowców. Strategie w badaniu, takie jak Memory-one PSO Gambler, WSLS i Zero Determinant, ukierunkowują dynamikę na uczciwość i współpracę, nawet w obliczu graczy próbujących wykorzystać innych.
z Phys.org:
„Nieustępliwi gracze, którzy nie chcą być szantażowani, mogą walczyć, odmawiając pełnej współpracy. Rezygnują również z części swojej nagrody, ale szantażysta traci więcej” – powiedział Chen, który jest obecnie adiunktem na Peking University of Postgraduates. i komunikacji.
„Nasza praca pokazuje, że w obliczu niekończącego się gracza najlepszą odpowiedzią szantażysty jest zaoferowanie sprawiedliwego podziału, zapewniając w ten sposób równą nagrodę dla obu stron” – powiedziała. Innymi słowy, uczciwość i współpracę mogą być wspierane i egzekwowane przez niezachwianych graczy.
…
„Praktyczny wniosek z naszej pracy polega na tym, że słabsze strony są niespójne i opierają się pierwszemu ustępstwu, zmieniając w ten sposób interakcję w grę typu ultimatum, w której szantażyści są motywowani do większej uczciwości i współpracy, aby uniknąć sytuacji„ przegranych ”” Fu powiedział.
„Odkrywca. Nieprzepraszający przedsiębiorca. Fanatyk alkoholu. Certyfikowany pisarz. Wannabe tv ewangelista. Fanatyk Twittera. Student. Badacz sieci. Miłośnik podróży.”
More Stories
Jak czarne dziury stały się tak duże i szybkie? Odpowiedź kryje się w ciemności
Według skamieniałości prehistoryczna krowa morska została zjedzona przez krokodyla i rekina
Wystrzelenie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX zostało wstrzymane ze względu na zbliżanie się dwóch głównych misji załogowych lotów kosmicznych