7 września, 2024

Argentyna kontra Kolumbia w meczu

On gra

Miami Gardens, Floryda – Finałowy mecz Copa America pomiędzy Argentyną a Kolumbią dobiegł do drugiej połowy, a gwiazda Lionel Messi opuścił mecz z powodu kontuzji prawej stopy.

Wynik: Argentyna 0, Kolumbia 0.

Messi opuścił boisko w 64. minucie, a po wyjściu widziano go płaczącego z boku boiska, nie mogącego pomóc Argentynie w dokończeniu tej historycznej podróży i zdobyciu kolejnych mistrzostw, gdy był na boisku.

Messi doznał kontuzji prawej kostki w pierwszej połowie i wystąpi w drugiej połowie. Messi próbował gonić piłkę i kopać ją, zanim opuściła boisko. Ale kiedy Messi postawił prawą stopę, zgięła się ona w niewygodnej pozycji, gdy strzelił piłkę lewą nogą.

Twarz Messiego wyrażała silny ból, po czym kilka razy przewrócił się na plecy w stronę boiska, aby zostać ocenionym przez trenerów. W końcu wstał, aby opuścić boisko, ale nie bez widocznego utykania. Ostatecznie wrócił na boisko i pozostał na nim przez całą pierwszą połowę.

Mecz Argentyna-Kolumbia rozpoczął się dopiero o 21:22 ET, czyli długo po pierwotnym rozpoczęciu o 20:00. Mecz został opóźniony po tym, jak kibice bez biletów przedarli się przez bramki bezpieczeństwa około godziny 18:00, co spowodowało, że kibice nie mogli przebywać na stadionie przed meczem.

Argentyna, obrońca tytułu mistrza świata pod wodzą Messiego, ma nadzieję zapisać się w historii, zdobywając drugi z rzędu tytuł Copa America.

Kolumbia, która aż do finału rozegrała 28 meczów bez porażki z rzędu, ma nadzieję wygrać drugi finał Copa America i zemścić się za ostatnią porażkę, która miała miejsce w lutym 2022 roku z Argentyną.

Śledź tutaj, ponieważ USA TODAY Sports dostarcza aktualizacje na żywo z niedzielnego meczu w Miami:

Bramka Argentyny nie została uznana ze względu na spalonego: Argentyna 0, Kolumbia 0

Nicolas Tagliafico zostaje złapany na spalonym podczas próby zdobycia bramki przez Argentynę.

Oto smutna scena, w której Messi płacze na marginesie meczu po swoim wyjściu.

Messi upadł na ziemię i natychmiast poprosił o pomoc trenerów. Wyglądało, jakby Messi próbował biec tak szybko, jak to możliwe, ale potknął się.

Kapitanowi zdjęto taśmę, usunięto mu prawy but, a on powoli schodził z boiska pod wpływem emocji podczas 65. minuty finału Copa America.

Messi zakrywa twarz, płacząc na poboczu boiska.

Rozgrywający swój ostatni mecz dla Argentyny Angel Di Maria był o krok od zdobycia kolejnego ważnego gola w ważnym meczu, ale bezskutecznie.

Kolumbia miała szansę rozpocząć drugą połowę, ale nie potrafiła jej wykorzystać.

Messi, który doznał kontuzji prawej kostki, wrócił do udziału w meczu na początku drugiej połowy.

Messi wyglądał w dobrej formie po wspaniałym rzucie rożnym, ale główka Nicolasa Tagliafico minęła bramkę na krótko przed końcem pierwszej połowy.

Wygląda na to, że Lionel Messi doznał kontuzji prawej kostki w pierwszej połowie finału Copa America.

Messi próbował gonić piłkę i uderzać ją, zanim opuściła boisko, a przed oddaniem strzału unieruchomił prawą stopę, która zgięła się w niewygodnej pozycji. Twarz Messiego wyrażała silny ból, więc kilka razy przewrócił się na plecy w stronę boiska, aby trenerzy ocenili jego stan.

W końcu Messi wstał, aby opuścić boisko, ale nie bez widocznego utykania. Ostatecznie wrócił na boisko i pozostał w grze.

Do kontuzji doszło w 36. minuciey W 13. minucie pierwszej połowy, podczas meczu zakończonego bezbramkowym remisem.

Kolumbijczyk Jefferson Lerma znalazł trochę miejsca i pozwolił na jedno podanie w kierunku bramki. Piłka znajdowała się tuż za lewym słupkiem, a w rękach argentyńskiego bramkarza Depo Martineza.

Lionel Messi miał okazję i oddał mocny strzał, ale kolumbijski obrońca Davinson Sanchez zablokował go na 20 minut przed końcem.

Strzał Kolumbijczyka Johna Cordoby omal nie pozwolił na szybkie prowadzenie.

Przed jego ostatnim meczem z Argentyną córki Angela Di Marii wręczyły mu piłkę przed meczem:

Wydaje się, że Messi jest gotowy na finał Copa America. Oto najświeższe informacje

Cóż, stadion był pełen, a muzyka wypełniła opóźnienie. Teraz gracze zostaną przedstawieni publiczności.

Podczas rozgrzewki przed meczem Lionel Messi wykonał rzut wolny.

Sytuacja z kibicami próbującymi wejść na stadion Hard Rock spowodowała, że ​​mecz został przełożony na pół godziny.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 21:15 ET.

Około 20:11 interweniowała policja i bramy otworzyły się, wpuszczając kibiców – ze zeskanowanymi biletami lub bez – na stadion na finał Copa America.

Kibice, którzy nie mieli biletów na zaplanowany na przyszłą niedzielę finał Copa America, wspięli się na płoty i barierki bezpieczeństwa na ponad godzinę przed rozpoczęciem meczu Argentyna-Kolumbia na stadionie Hard Rock.

W USA TODAY Sports strażacy z Miami-Dade opatrzyli co najmniej siedem osób w pobliżu ramp prowadzących na stadion. Ludzie wydawali się być zaniepokojeni, mieli czerwone twarze i otrzymali butelki z wodą, gdy siedzieli na podłodze i wzdłuż niskiego muru.

On gra

Messi strzela i prowadzi Argentynę do finału Copa America

Lionel Messi strzelił drugiego gola dla Argentyny w meczu, który pomógł jego drużynie wygrać 2:0 z Kanadą i zakwalifikować się do finału Copa America.

Niemarkowe – Sportowe

Prezydent Joe Biden wygłosi przemówienie do narodu na krótko przed finałem Copa America, zmuszając FS1 do rozpoczęcia meczu o 20:00.

Mecz będzie kontynuowany na stacji FOX po przemówieniu Bidena. Ogłoszono FOX Sports.

Hiszpania zdobyła mistrzostwo Europy 2024 po zwycięstwie 2:1 nad Anglią w niedzielę, a latem 2025 roku może zmierzyć się ze zwycięzcą Copa America 2024. Data ani miejsce nie zostały jeszcze ustalone.

Ostatni finał pomiędzy Copa America a mistrzami Europy rozegrano w 2022 roku, kiedy Argentyna pokonała Włochy.

Mecz Argentyna-Kolumbia będzie transmitowany na antenie FOX w języku angielskim i Univision w języku hiszpańskim.

Jak oglądać: Oglądaj pełną listę meczów Copa America dzięki subskrypcji fuboTV

Transmisję na żywo można znaleźć na FoxSports.com i aplikacji Fox Sports w języku angielskim oraz w serwisie TUDN w języku hiszpańskim.

Tak, Messi weźmie udział w meczu i oczekuje się, że dziś wieczorem rozpocznie mecz finałowy, który będzie jego dziewiątym meczem w reprezentacji Argentyny.

Co czeka Argentynę w finale Copa America?

Być może Messiemu i Argentynie uda się wykończyć jedną z największych dynastii, jakie kiedykolwiek widział futbol.

Kolejne dzisiejsze zwycięstwo w Copa America byłoby czwartym międzynarodowym tytułem Argentyny w ciągu trzech lat.

Argentyna wygrała Copa America 2021, dwa lata temu pokonała mistrzów Europy 2021 Włochy w finale 2022, a Argentyna zdobyła Puchar Świata 2022 w Katarze.

Co czeka Kolumbię w finale Copa America?

Kolumbia nie mogła rywalizować w Pucharze Świata odbywającym się w Katarze, więc Copa America było ważnym doświadczeniem dla drużyny narodowej i kraju.

Kolumbia ma nadzieję zdobyć drugi tytuł Copa America (2001) i po raz trzeci zagra w finale Copa America (1975, 2001).

Argentyna 2, Kolumbia 1: James Rodriguez może być w stanie stworzyć rzut wolny i zdobyć bramkę, ale Argentyna, aby zdobyć ten tytuł, podobnie jak w innych turniejach, będzie polegać na golach Lionela Messiego i Angela Di Marii, dzięki swojemu starszemu mężowi stanu. Przepraszam moich kolumbijskich przyjaciół. Ale ta argentyńska dynastia nie zakończy się tej nocy. Safieddine, korespondent Lionela Messiego.

Szansa na zwycięstwo Argentyny wynosi +110 w 90-minutowym meczu, szansa na remis wynosi +190, a szansa Kolumbii +320. Według BETMGM. W przypadku trofeum szansa na zwycięstwo Argentyny wynosi -190, a szansa na zwycięstwo Kolumbii +138.

Jak długa jest passa Kolumbii bez porażki?

Kolumbia nie przegrała od 28 ostatnich meczów. Ostatnią porażką była 1:0 z Argentyną w meczu kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 1 lutego 2022 roku.

Rekord Argentyny w ciągu ostatnich trzech lat

Argentyna przegrała tylko trzy z ostatnich 63 meczów. Jego ostatnie trzy porażki to: z Brazylią w półfinale Copa America 2019, z Arabią Saudyjską na otwarciu mistrzostw świata w 2022 r. oraz z Urugwajem w kwalifikacjach olimpijskich w listopadzie ubiegłego roku.

Czy to będzie ostatni mecz Messiego z Argentyną?

37-letnia gwiazda Major League Soccer z Interu Miami, Messi, może rozegrać swój ostatni mecz w dużym turnieju dla Argentyny podczas finału Copa America. Chociaż Messi pozostawił otwarte drzwi do gry na Mistrzostwach Świata w 2026 roku, ze względu na stan zdrowia i chęć dalszej gry, ten mecz może być jego ostatnim na dużym turnieju, jeśli zmieni zdanie.

Dzisiejszy mecz będzie ostatnim meczem w argentyńskiej koszulce dla Angela Di Marii, króla strzelców najważniejszych meczów, który pomógł Messiemu zdjąć z pleców ciężar międzynarodowych turniejów podczas ostatniej serii mistrzostw klubu.

37-letni Messi pozostawił otwarte drzwi do gry na Mistrzostwach Świata w 2026 roku. Oto, co powiedział na początku tego roku na temat potencjalnego przejścia na emeryturę.

Dziwnie jest sobie wyobrazić, jak Messi robił te zdjęcia z młodym 17-letnim hiszpańskim piłkarzem Laminem Yamalem, gdy Yamal był małym dzieckiem. Oto historia wirusowych zdjęć Messiego i Yamala.

Gwiazda Interu Miami i najlepszy strzelec Urugwaju Luis Suarez strzelił gola w ostatnich chwilach doliczonego czasu gry, co doprowadziło jego zespół do remisu i serii rzutów karnych. Suarez strzelił także decydujący rzut karny, który pomógł Urugwajowi pokonać Kanadę 2:2 (4:3 w rzutach karnych) w meczu o trzecie miejsce Copa America.

Kanada zajęła czwarte miejsce na Copa America 2024, ale przed mistrzostwami świata w 2026 roku zaprezentowała się znakomicie.