1 czerwca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Argentyna będzie płacić za chiński import w juanach zamiast w dolarach

W środę argentyński rząd ogłosił, że Argentyna zacznie płacić za chiński import juanami zamiast dolarami, co ma na celu odciążenie kurczących się rezerw dolarowych kraju.

W oświadczeniu rządu podano, że w kwietniu zamierza on zapłacić około 1 miliarda dolarów chińskiego importu w juanach zamiast w dolarach, po czym około 790 milionów dolarów miesięcznego importu będzie płaconych w juanach.

Decyzja ma na celu ułatwienie przepływu dolarów za granicę, powiedział argentyński minister gospodarki Sergio Massa podczas wydarzenia po spotkaniu z chińskim ambasadorem Zhou Xiaoli oraz firmami z różnych sektorów.

Decyzja zapada, gdy kraj Ameryki Południowej zmaga się z krytycznymi poziomami swoich rezerw dolarowych w obliczu gwałtownego spadku eksportu produktów rolnych z powodu historycznej suszy, a także niepewności politycznej przed wyborami w tym roku.

W listopadzie zeszłego roku Argentyna rozszerzyła swapy walutowe z Chinami o 5 miliardów dolarów, starając się zwiększyć rezerwy międzynarodowe Argentyny.

Massa dodał, że porozumienie pozwoli Argentynie „wypracować możliwość” zwiększenia tempa importu, przy czym zamówienia importowe denominowane w juanach będą zatwierdzane w ciągu 90 dni zamiast standardowych 180 dni.

(Raportowanie Waltera Bianchiego). Montaż autorstwa Sarah Moreland

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Ukraińscy szpiedzy obserwowali pijanych żołnierzy w Rosji przed inwazją: raport