8 grudnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Norwegia kończy kontrakt na śmigłowce NH90 i chce pełnego zwrotu pieniędzy

Aktualizacja 1- Ponad 100 000 rosyjskich ofiar wojskowych na Ukrainie, najwyższy generał USA

(Dodaje notatki Millie i tło)

Napisane przez Phila Stewarta i Idrisa Ali

WASZYNGTON (Reuters) – Starszy generał USA oszacował w środę, że rosyjska armia widziała ponad 100 000 żołnierzy zabitych i rannych na Ukrainie i dodał, że siły zbrojne Kijowa „prawdopodobnie” poniosły ten sam poziom ofiar w wojnie.

Reuters nie mógł samodzielnie potwierdzić szacunków.

Ale komentarze Millleya oferują najwyższą jak dotąd szacunkową liczbę ofiar w USA podczas dziewięciomiesięcznego konfliktu i pojawiają się, gdy Ukraina i Rosja stoją w obliczu możliwego zimowego zastoju, który zdaniem ekspertów może być okazją do pewnego rodzaju negocjacji.

Zapytany o perspektywy dyplomacji na Ukrainie, Millley zauważył, że wczesna odmowa negocjacji podczas I wojny światowej pogłębiła ludzkie cierpienie i doprowadziła do milionów ofiar.

„Więc kiedy jest okazja do negocjacji i kiedy można osiągnąć pokój… wykorzystaj tę okazję” – powiedział Millley w Economic Club of New York.

Wcześniej w środę Rosja ogłosiła, że ​​jej siły wycofają się z zachodniego brzegu Dniepru w pobliżu strategicznego miasta Chersoń na południu Ukrainy, co będzie poważnym niepowodzeniem dla Moskwy i potencjalnym punktem zwrotnym w wojnie.

Niektórzy eksperci twierdzą, że ostatnie niepowodzenie Moskwy może pozwolić Ukrainie na negocjowanie z pozycji siły, podczas gdy inni twierdzą, że Rosja może wykorzystać negocjacje, aby kupić czas na dostosowanie się i przezbrojenie swoich sił na ponowną wiosenną ofensywę.

Mille powiedział, że wstępne sygnały wskazują, że Rosja kontynuuje wycofywanie się z Chersoniu. Ale ostrzegł, że może to zająć trochę czasu.

„Nie zajęłoby im to dnia lub dwóch, a ciągnięcie tych żołnierzy na południe od tej rzeki zajęłoby dni, a może tygodnie”, powiedział Millley, szacując, że Rosja prawdopodobnie miałaby 20 000 do 30 000 żołnierzy na północ od Dniepru. W tej okolicy.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO zatrzymali się przed bezpośrednią interwencją na Ukrainie, ale uzbrajają, doradzają i umożliwiają swoim wojskom obronę Kijowa przed najeźdźcami Rosji.

READ  Król Karol podobno powiedział, że książę Harry i Meghan Markle nie są mile widziani w Balmoral

Do tej pory, powiedział Mille, konflikt zamienił 15 do 30 milionów Ukraińców w uchodźców i prawdopodobnie zabił 40 000 ukraińskich cywilów.

„Patrzysz na ponad 100 000 zabitych i rannych rosyjskich żołnierzy. To samo może po stronie ukraińskiej. Dużo ludzkiego cierpienia” – powiedział Millley.

Pomimo dużej liczby ofiar, amerykańscy urzędnicy twierdzą, że Moskwa nie była w stanie osiągnąć swoich celów na Ukrainie i zadawali pytania o to, jak długo Rosja będzie w stanie wytrzymać inwazję, która zniszczyła również wiele jej zmechanizowanych sił lądowych i wyczerpała zapasy artylerii. Sprawozdania Phila Stewarta i Idrisa Ali; Redakcja Sandry Mahler i Stephena Coatesa)