18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje GOOGL rosną, gdy zarobki są niedoszacowane, ale biznes reklamowy się trzyma

Akcje GOOGL rosną, gdy zarobki są niedoszacowane, ale biznes reklamowy się trzyma

Ojciec Google Alfabet (Google) we wtorek ogłosiła swoje zarobki i przychody w czerwcu, które przekroczyły cele Wall Street, ponieważ YouTube i jego dział przetwarzania w chmurze nie spełniły oczekiwań. Jednak akcje GOOGL wzrosły, ponieważ wzrost przychodów w jego podstawowej działalności związanej z reklamą cyfrową przewyższył liczbę wyświetleń.
XPo zamknięciu rynku Alphabet podał, że zyski za drugi kwartał spadły o 11% do 1,21 USD na akcję. Firma raportuje zyski zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami rachunkowości, znanymi również jako GAAP.

Całkowite przychody również wzrosły o 16% do 69,7 mld USD. Analitycy spodziewali się, że Google zarobi 1,27 USD na akcję przy przychodach w wysokości 69,62 mld USD. Rok temu Google odnotował zarobki w wysokości 1,36 USD na akcję przy przychodach w wysokości 61,9 mld USD.

Akcje GOOGL wzrosły o 2,7% do blisko 108 w handlu rozszerzonym giełda dzisiaj.

Tymczasem przychody z reklam wzrosły o 11% do 56,29 mld USD, przekraczając szacunki na poziomie 55,97 mld USD.

Akcje Google: TikTok, konkurs YouTube robi się coraz gorący

Jednak przychody YouTube wzrosły tylko o 5% do 7,3 miliarda dolarów. Analitycy oszacowali przychody z reklam w YouTube na 7,52 mld USD, co oznacza wzrost o 7%. Wzrost sprzedaży w YouTube zwolnił z 14% w pierwszym kwartale.

Rozkwitł wzrost reklam firmy mediów społecznościowych TikTok za pośrednictwem krótkich filmów. Analitycy twierdzą, że TikTok jest przeszkodą dla rozwoju YouTube.

Google powiedział, że przychody z przetwarzania w chmurze wzrosły o 36% do 6,28 miliarda dolarów, pomijając szacunki na poziomie 6,41 miliarda dolarów. Strata operacyjna jednostki przetwarzania w chmurze wzrosła do 858 milionów dolarów z 591 milionów dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku.

Alphabet odkupił 12,8 miliarda dolarów swoich akcji w drugim kwartale. W pierwszym kwartale firma odkupiła akcje Google za 13,3 miliarda dolarów.

READ  Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ Wall Street ważyła się nad napięciami między Rosją a Ukrainą oraz perspektywą wyższych stóp procentowych Fed.

Przechodząc do raportu o zarobkach Google, duży zapas technologii Spadł o 25% w 2022 r. z powodu zmienności na Nasdaq. Sprzedaż akcji Google po 22 lipca Eksploduj, Eksploduj (Eksploduj, Eksploduj) zgłaszali rozczarowujące zarobki z niskiej jakości reklam.

trzyma strzałkę google Znamionowa siła względna z 35 z 99 możliwych najlepszych, według Kontrola zapasów IBD.

Obserwuj Reinhardta Krause’a na Twitterze Umieść tweeta Aktualizacje dotyczące sieci bezprzewodowych 5G, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa i przetwarzania w chmurze.

Może Ci się spodobać

Wiadomości z rynku niedźwiedzia i jak radzić sobie z korektą rynkową

Najlepsze wzrostowe akcje do kupowania i oglądania: zobacz aktualizacje notowań giełdowych IBD

Jak używać 10-tygodniowej średniej ruchomej do kupowania i sprzedawania?