1 czerwca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje Apple rosną w stosunku do zysków

Akcje Apple Inc wzrosły w późnym czwartkowym handlu po tym, jak ostatnie kwartalne wyniki firmy były lepsze niż oczekiwali analitycy.

W drugim kwartale fiskalnym Apple odnotowało zysk na akcję w wysokości 1,52 USD, przy przychodach w wysokości 94,8 mld USD.

Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się zysku na akcję w wysokości 1,43 USD przy sprzedaży na poziomie 92,9 mld USD.

Akcje wzrosły o 2,3% w handlu po godzinach wkrótce po opublikowaniu raportu o zarobkach.

Większość przychodów była spowodowana wyższą niż oczekiwano sprzedażą iPhone’a firmy, która wygenerowała 51,33 miliarda dolarów przychodów w kwartale, o 1,5% więcej niż rok temu. Wall Street przewidywał kwartalną sprzedaż iPhone’a na poziomie 48,66 miliarda dolarów.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować

Przychody z usług w wysokości 20,91 mld USD były nieco poniżej szacunków na poziomie 20,96 mld USD. Przychody z komputerów Mac w wysokości 7,17 mld USD były niższe niż szacowano na 7,78 mld USD. Przychody z iPada w wysokości 6,67 mld USD były zgodne z oczekiwaniami. Przychody z urządzeń do noszenia, domu i akcesoriów wyniosły 8,76 mld USD, pokonując oczekiwania na poziomie 8,38 mld USD.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić rekord wszechczasów w zakresie usług i rekord kwartalny iPhone’a pomimo trudnego środowiska makro, a nasza zainstalowana baza aktywnych urządzeń jest najwyższa w historii” – powiedział dyrektor generalny Tim Cook w zarobkach raport. początek. „Nadal inwestujemy długoterminowo i kierujemy się naszymi wartościami, w tym czynimy znaczne postępy w tworzeniu neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla produktów i łańcuchów dostaw do 2030 r.”

Firma poinformowała, że ​​zwiększy dywidendę o 4%, do 24 centów na akcję. Zostanie ona wypłacona 18 maja na rzecz zarejestrowanych akcjonariuszy po zamknięciu sesji 15 maja. Zarząd zatwierdził również dodatkowy program wykupu akcji własnych w celu wykupu akcji o wartości do 90 miliardów USD.

READ  Bank of America ostrzega, że ​​S&P 500 może spaść o 20% w nadchodzących miesiącach w związku z nadejściem recesji

Apple dołącza do swoich kolegów z Big Tech, którzy zgłaszają nieco pozytywne raporty. Raporty firm Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL) i Meta Platforms (META) zostały w większości dobrze przyjęte przez Wall Street. Amazon.com

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować

Wyniki spółki przebiły szacunki, ale słabe perspektywy dla chmury spowodowały spadki akcji. Inwestorzy Apple mają nadzieję, że firma pójdzie w ślady Microsoftu, a nie Amazona.

Apple zorganizuje rozmowę o zarobkach o 17:00 ET. Analityk JP Morgan, Samik Chatterjee, który ocenia Apple na poziomie Overweight z ceną docelową 190 USD, napisał w środę, że Wall Street zwróci uwagę na komentarz firmy dotyczący bieżącego kwartału. Wezwanie konsensusu FactSet na kwartał czerwcowy to zysk w wysokości 1,21 USD na akcję przy sprzedaży w wysokości 84,5 mld USD.

Akcje Apple wzrosły w tym roku o 28% i były mniej więcej płaskie w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Napisz do Connora Smitha na adres [email protected]