1 czerwca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Agencja federalna stwierdziła, że ​​amerykański system loterii wizowej H-1B doprowadził do nadużyć i oszustw

USCIS powiedział, że jest w trakcie inicjowania skierowań organów ścigania do ścigania karnego.

Waszyngton:

Agencja federalna poinformowała w piątek, że skomputeryzowana loteria, której celem jest coroczne wybieranie kandydatów H-1B, doprowadziła do nadużyć systemu i gwałtownego wzrostu oszustw.

W niezwykłym oświadczeniu US Citizenship and Immigration Services (USCIS) powiedział w piątek, że na podstawie dowodów z sezonów FY2023 i FY2024 H-1B przeprowadził już szeroko zakrojone dochodzenia w sprawie oszustw, odrzucił i anulował petycje.

USCIS powiedział, że jest w trakcie inicjowania skierowań organów ścigania do ścigania karnego.

„Program H-1B jest istotną częścią systemu imigracyjnego i gospodarki naszego kraju, a USCIS jest zaangażowany w egzekwowanie prawa i pomaganie w zaspokajaniu ciągle zmieniających się potrzeb rynku pracy w Stanach Zjednoczonych” – powiedziała.

Dodała: „Pracujemy nad nadchodzącą zasadą aktualizacji H-1B, która zaproponuje między innymi ulepszenia procesu rejestracji H-1B w celu zmniejszenia możliwości nadużyć i oszustw w systemie rejestracji H-1B”.

W okresie składania wniosków za rok podatkowy 2024 H-1B USCIS stwierdził, że odnotował znaczny wzrost liczby wniosków w porównaniu z poprzednimi latami.

W loterii wygenerowanej komputerowo na ten rok złożono 780 884 wniosków o wizę H-1B, w porównaniu do 483 927 w 2023 r., 301 447 w 2022 r. i 274 237 w 2021 r.

Ogólnie rzecz biorąc, odnotowano wzrost liczby przesłanych rejestracji, liczby rejestracji przesłanych w imieniu patronów z wieloma rejestracjami oraz liczby rejestracji przesłanych w imieniu unikalnych patronów z tylko jedną rejestracją.

Dodał, że liczba rejestracji osób, które złożyły wniosek więcej niż jeden raz, wzrosła w tym roku do 408 891 z 165 180 w zeszłym roku i 90 143 rok wcześniej.

Agencja federalna ostrzegła, że ​​jeśli informacje dostarczone przez wnioskodawcę lub firmę są nieprawidłowe, stwierdzi, że zgłoszenie nie zostało prawidłowo złożone, a potencjalny składający petycję nie będzie uprawniony do złożenia petycji na podstawie tego zgłoszenia.

READ  Chiny planują reorganizację nadzoru finansowego i technologicznego

USCIS może odrzucić petycję lub odwołać zatwierdzenie petycji na podstawie zgłoszenia, które zawierało fałszywe zaświadczenie i dlatego nie zostało prawidłowo złożone.

„Ponadto USCIS może skierować osobę lub podmiot, który złożył fałszywe zeznania, do odpowiednich federalnych organów ścigania w celu przeprowadzenia dochodzenia i dalszych działań”, dodał.

Grupa amerykańskich pracowników technicznych, którzy prowadzą kampanię przeciwko wizom H-1B, powiedziała, że ​​​​zgłaszała takie oszustwa w ciągu ostatnich kilku lat.

„Administracja Trumpa zaproponowała zreformowanie loterii H-1B poprzez nadanie priorytetu selekcji opartej na najwyższych zarobkach. Administracja została pozwana, więc teraz musisz poradzić sobie z oszustwem, na które się skarżysz” – powiedziała w oświadczeniu.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie była edytowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego).