18 kwietnia, 2024

Adam Buxa wybija bilet na MŚ do Polski

Rewolucja Nowej Anglii Napastnik Adam Buxa i reprezentacja Polski wyszli na boisko w jednym ze swoich najważniejszych meczów, goszcząc Szwecję w finale Bath B. Stadion był wypełniony po brzegi Skoskim, ponieważ fani spodziewali się, że jeszcze w tym roku Polska wybije bilety do Kataru na Mistrzostwa Świata w 2022 roku.

Polska wygrała finał Bath B po odwołaniu półfinału w Rosji z powodu ataku na Ukrainę. Po zwycięstwie 1:0 z Czechami Szwecja awansowała do finału w Bath po bramce Robina Kuysena w dogrywce.

Gdy Adam Buxa rozpoczął grę ławkową Bayern Monachium Napastnik Robert Lewandowski próbował popracować nad atakiem.

Chociaż była to 45-minutowa gra akcji, żadna ze stron nie była w stanie wejść na pokład, gdy weszli do szatni w remisie 0:0.

Pierwszy gol Polaka padł w 48. minucie, kiedy z rzutu karnego strzelił Jesper Karlstrom.

To Lewandowski awansował do Polski. Robin Olsen poszedł w złą stronę i zgiął rozbieg, gdy napastnik rzucił karę na lewą stronę siatki. Lewandowski dał Polsce prowadzenie 1:0 w 49. minucie, gdy tłum wybuchł na stadionie.

Niefortunna piłka z siatki w 72. minucie okazała się kosztowna dla Szwecji, gdy Piotr Jilinsky wepchnął piłkę do szwedzkiego pola karnego, gdzie Jilinsky skierował Jets, gdy kierował się w stronę piłki. Piotr Zieliński wysłał rakietę w lewy górny róg. Olsen próbował w tym pomóc, ale piłka odbiła się od siatki i była poza jego zasięgiem. Żywa publiczność wybuchła, gdy Polska podwoiła przewagę i poszła o krok dalej, aby zakwalifikować się do Pucharu Świata.

Rewolucyjny Adam Buxa wchodzi do meczu w 89. minucie, obserwując płonący polski zegar.

Szwecja nie zdołała wrócić, ponieważ Polska zakwalifikowała się do drugiego Pucharu Świata po zwycięstwie 2:0. Polska pójdzie lepiej w porównaniu do 2018 roku. Polska nie zdołała wyjść z fazy grupowej w 2018 roku, ponieważ zajęła ostatnie miejsce w grupie H z przewagą trzech bramek.

READ  Polska wiza biznesowa jest dla wygnanych białoruskich pracowników technologicznych kluczem do ucieczki przed represjami