Spotkanie podkreśliło bieżące wysiłki rządu Indii Dyplomacja gier Jako narzędzie rozwoju stosunków międzynarodowych.
Kabaddi, sport kontaktowy mający starożytne indyjskie korzenie, w ostatnich latach odnotował gwałtowny wzrost popularności na całym świecie, głównie dzięki swojemu sukcesowi. Liga Pro Kabaddi (P.K.L) w Indiach.
Spiczko, były zawodnik PKL, reprezentuje solidny łącznik obu krajów w dziedzinie kabaddi.
Jego dwusezonowy występ w Bengaluru Bulls (2015–2016) był kamieniem milowym, dzięki czemu stał się pierwszym europejskim zawodnikiem występującym w lidze.
Udział w reprezentacji Polski w Pucharze Świata Kabaddi 2016 w Ahmadabadzie jeszcze bardziej ugruntował jego rolę jako pomostu pomiędzy europejskim i indyjskim kabaddi.
Rozmowy Premiera ze Spiczką i Kalbarczykiem skupiały się na konkretnych krokach mających na celu poprawę obecności Kabaddi w Polsce.
Obejmuje to zbadanie możliwości organizacji dwustronnych turniejów z udziałem sportowców indyjskich i polskich, których celem byłoby zapewnienie cennej ekspozycji polskim sportowcom i podniesienie rangi sportu w kraju.
Modi pochwalił obu mężczyzn za zaangażowanie w promocję Kabaddi w Polsce i Europie, mówiąc: „Świętujemy tętniącą życiem więź sportową. W Warszawie spotkałem zawodników Kabaddi Michała Spiczko i Annę Kalburczyk. Sport jest aktywnie śledzony w Polsce. Jak można popularyzujemy ten sport w Polsce i stwarzamy więcej interakcji pomiędzy indyjskimi i polskimi zawodnikami?”, w tym potwierdzanie meczów.
Angażując się z kluczowymi stronami zainteresowanymi polskim krajobrazem Kabaddi, rząd Indii dąży do wspierania rozwoju tego sportu na nowych terytoriach, przy jednoczesnym pogłębianiu więzi dyplomatycznych.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35