Następnie przekonano ją, aby rzuciła pracę w gigantycznym chipie Intel i dołączyła do Google, stając się szesnastym pracownikiem firmy.
Pani Wojcicki nadal kierowała YouTube, firmą zajmującą się udostępnianiem filmów online należącą do Google, przez dziewięć lat, aż do 2023 r., kiedy to zrezygnowała, aby skupić się „na rodzinie, zdrowiu i osobistych projektach, które mnie pasjonują”.
Pani Wojcicki była jedną ze stosunkowo nielicznych kobiet zajmujących wysokie stanowiska w branży technologicznej.
Chciała zachęcić więcej dziewcząt do podjęcia tej pracy, W 2013 roku powiedział w programie BBC Newshour Że przyszłość będzie „w coraz większym stopniu kształtowana przez technologie cyfrowe”.
„Ale widzę, że w tej branży jest bardzo mało kobiet” – powiedziała. „Ogółem w branży technologicznej pracuje średnio około 20% kobiet, ale patrzę też na liczbę dziewcząt kończących studia techniczne, która jest bardzo mała”.
Choć pani Vojski awansowała na stanowisko prezesa YouTube’a, jej kadencja nie obyła się bez kontrowersji. Platforma spotkała się z krytyką za sposób postępowania z dezinformacją w Internecie, w tym podczas pandemii Covida.
W 2022 r. napisało do niej wiele organizacji zajmujących się weryfikacją faktów, oskarżając YouTube o bycie „jednym z głównych kanałów szerzenia dezinformacji i dezinformacji w Internecie na całym świecie”.
Rok później pani Wojcicki zrezygnowała ze stanowiska, aby skupić się na życiu osobistym i zdrowiu.
Jej mąż, Dennis Tropper, z „głębokim smutkiem” ogłosił jej śmierć i powiedział: „Dzisiaj moja ukochana żona od 26 lat i matka pięciorga dzieci opuściła nas po dwóch latach życia z niedrobnokomórkowym rakiem płuc”.
More Stories
JPMorgan oczekuje, że Fed obniży w tym roku referencyjną stopę procentową o 100 punktów bazowych
Foot Locker opuszcza Nowy Jork i przenosi się do St. Petersburga na Florydzie, aby obniżyć wysokie koszty: „efektywność”
Giełdy Nasdaq i S&P 500 prowadzą w dół w związku z rozczarowującymi wynikami Nvidii