POZNAŃ, Polska – Dowództwo Gotowości Medycznej, europejski zespół kierowniczy dowództwa udał się do Polski w dniach 21–23 lutego, gdzie odwiedził placówki medyczne armii amerykańskiej i państwa-gospodarza oraz otrzymał informacje od oficerów medycznych armii amerykańskiej i polskiej. Spotkaj się i porozmawiaj z żołnierzami medycznymi armii amerykańskiej przydzielonymi do wojskowych ośrodków leczenia.
Generał brygady Roger Girard, Dowództwo Gotowości Medycznej w Europie oraz chirurg dowodzący armią amerykańską w Europie i Afryce, wraz z sierż. Major Jesus Gonzalez spędził kilka dni podróżując po całej Polsce, aby lepiej koordynować i koordynować działania medyczne pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską.
„To prawdziwy zaszczyt i zaszczyt spotkać się i porozmawiać z naszymi żołnierzami i ich przywódcami, którzy z tak dumą służą naszemu narodowi tak daleko od domu” – powiedział Girard. „Ta wizyta nie tylko pozwoliła nam lepiej zrozumieć istniejący wojskowy system opieki zdrowotnej w Polsce, ale także utorowała drogę dla przyszłych kluczowych zadań przywódczych z udziałem kierownictwa Garnizonu Armii USA w Polsce i polskiego wojska”.
Jednym z pierwszych przystanków podczas ich wizyty w Polsce było miasto Poznań, gdzie w Obozie Kościuszki spotkali się z oficerami dowództwa V Korpusu Armii Stanów Zjednoczonych i dowództwem Garnizonu Armii Stanów Zjednoczonych w Polsce (USAG). Podczas wizyty w Poznaniu Giraud i Gonzalez otrzymali odprawę od dowódcy garnizonu USAG w Polsce, płk. Chrisa Churcha, który przedstawił istniejącą w Polsce infrastrukturę logistyki wojskowej i infrastruktury podtrzymywania życia. Jako ósmy stały garnizon armii amerykańskiej w Europie, Obóz Kościuszki ma podobne obiekty w Belgii, Włoszech i Niemczech, przy czym w tym ostatnim znajduje się pięć takich garnizonów.
„Nasza wizyta w Polsce utwierdziła mnie w przekonaniu, że Stany Zjednoczone nadal mają jednych z najlepszych i najbardziej profesjonalnych zawodników na świecie” – powiedział Gonzalez. „Ci weterani każdego dnia niestrudzenie pracują, aby zapewnić obywatelom naszego kraju wolność i bezpieczeństwo od krzywdy. Bez dwóch zdań są najlepsi z najlepszych. Służba u ich boku to zaszczyt” – powiedział.
Oprócz spotkań z państwem-gospodarzem i personelem USAG Polska, Dowództwo Gotowości Medycznej, Dowództwo Europy miało okazję spotkać się z członkami Sił Wsparcia 3. Dywizji Piechoty.
Wizyty informacyjne, takie jak ta przeprowadzana przez Dowództwo Gotowości Medycznej Dowództwa Europy, należą do szeregu bieżących działań pomiędzy oficerami medycznymi armii amerykańskiej i polskiej armii.
Siedziba Dowództwa Gotowości Medycznej w Europie przygotowuje obecnie plany organizacji 31. dorocznej edycji Wielonarodowego Wojskowego Spotkania Medycznego (MMME) w Polsce jesienią tego roku. Podobnie jak w przypadku wszystkich MMME, w zaangażowaniu biorą udział lekarze wojskowi amerykańskiej armii współpracujący z NATO i krajami partnerskimi NATO.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35