18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

76-letni mężczyzna z Bay Area, aresztowany pod zarzutem morderstwa w zimnych sprawach

76-letni mężczyzna z Bay Area, aresztowany pod zarzutem morderstwa w zimnych sprawach

a Obszar Zatoki Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem co najmniej dwóch przestępstw Nierozwiązane morderstwa w ciągu ostatnich czterdziestu lat.

76-letni James Ray Gary z Fairfield został aresztowany w zeszłym tygodniu. Według policji aresztowanie było zwieńczeniem dziesięcioleci pracy śledczej.

W lipcu 1980 roku policja w Union City odkryła ciało 46-letniej Latrella Lindsey w jej domu przy 2400 Block Medallion Drive. Asystentka laboratoryjna na wydziale biologii Merritt College miała poważne obrażenia i widoczne ślady ugryzień na ramionach. Została napadnięta seksualnie i uduszona. Policja Union City odkryła, że ​​główny wyłącznik elektryczny w jej domu został odłączony, a ekran w oknie jej sypialni zgasł.

Szesnaście lat później pracownicy Caltrans, wykonujący rutynowe prace konserwacyjne na autostradzie 780 w pobliżu Spruce w Vallejo, odkrywają martwe ciało schowane w krzakach. Był owinięty w plastik i był wysoce degradowalny. Ciało należało do 46-letniej Winifred Douglas z hrabstwa Alameda. Ona również się udusiła i doznała poważnego urazu głowy i szyi.

Obszar w pobliżu skrzyżowania świerka i autostrady 780 w Vallejo.

Street View od Google

Przez dziesięciolecia nie było wątpliwości co do jednego z dwóch pozornie niezwiązanych ze sobą stanów. Następnie, w 2003 roku, śledczy z biura szeryfa hrabstwa Solano przedstawili dowody w sprawie morderstwa Douglasa w celu przeprowadzenia testów DNA. Profil uzyskany i przepuszczony przez CODIS, krajową bazę danych FBI. Nie było meczów.

W 2012 roku biuro burmistrza dowiedziało się, że dostał trafienie: DNA z morderstwa w zimnym mieście związkowym zgadza się z DNA dwóch podejrzanych. Po raz pierwszy morderstwa Lindsey i Douglasa zostały powiązane.

W tym miesiącu Departament Policji Union City i Biuro Szeryfa Hrabstwa Solano zostały w końcu poinformowane, że mają grę. Według biura szeryfa, DNA w obu przypadkach zgadza się z DNA Gary’ego, którego DNA uzyskano w związku z domniemanym napaścią na tle seksualnym w North Bay. Gary został aresztowany w swoim domu w pobliżu Peak Avenue w Zachodnim Teksasie 19 lipca. Został wtrącony do więzienia hrabstwa Solano i oskarżony o morderstwo. Biuro szeryfa twierdzi, że prawdopodobnie zostanie wtedy oskarżony w Union City o morderstwo Lindsay.


Organy ścigania nadal prowadzą aktywne śledztwo. Każdy, kto ma informacje o jakimkolwiek morderstwie, jest proszony o kontakt z Biurem Policji Hrabstwa Solano pod numerem 707-784-7050 lub Union City PD pod numerem 510-675-5227.

Gary ma stawić się w sądzie w Fairfield 28 lipca.

READ  Stany Zjednoczone próbują skonfiskować jacht na Fidżi. Ale kto to jest właścicielem?