Jaki wybrać kosz zewnętrzny na śmieci?

Wybierając kosz zewnętrzny na śmieci należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Dostępne jest wiele rozwiązań, generalnie kosze zewnętrzne dzielą się na: koszopopielnice, kosze uliczne, kosze parkowe, kosze na psie odchody, stojaki na worki oraz typowe pojemniki na śmieci. Każde z nich nadaje się do innych zastosowań. W zależności od przeznaczenia i miejsca montażu zaleca się zwrócić uwagę na nieco inne aspekty kosza. Czasem o wyborze danego rozwiązania przesądza mobilność, innym razem cechy typowo użytkowe lub wygląd.

Kosz na śmieci – wygląd czy funkcjonalność?

Typowy kosz zewnętrzny na śmieci, służący do usuwania odpadów np. z domu musi pełnić przede wszystkim funkcję użytkową. Znaczy to, że ma być solidnie wykonany oraz mieć adekwatną do potrzeb domowników lub firmy pojemność. Powinien bez problemy wytrzymywać nawet najbardziej intensywne stany pogody. W kontekście faktu, że segregacja śmieci jest bardzo popularna, warto dobrać pojemniki o odpowiednich kolorach.

Solidne kosze zewnętrzne, które bardziej służą gościom lub klientom, powinny także prezentować się odpowiednio pod względem estetycznym. Muszą być także solidne, natomiast nie ma potrzeby, aby ich pojemność była aż tak duża jak typowych przydomowych koszy na śmieci. Niekorzystnie wpłynęłoby to na ich wygląd oraz łatwość opróżniania. Najlepszym i uniwersalnym rozwiązaniem w tym wypadku są koszopopielnice.

Eleganckie koszopopielnice

Koszpoppielnice dzielą dwie funkcje. Z jednej strony tak jak każdy kosz zewnętrzny na śmieci, pozwalają na wyrzucanie do nich odpadów. Z drugiej palacze mogą w sposób bezpieczny (bez niebezpieczeństwa pożaru) pozbyć się niedopałków, unikając przy tym niepotrzebnego zaśmiecania terenu. Wiele koszopopielnic ma naprawdę bardzo nowoczesny i interesujący wygląd. Dobra jakoś wykonania gwarantuje odporność na opady oraz skrajne temperatury. Koszopopielnice można umieszczać w wielu miejscach, które są uczęszczane przez ludzi. Może to być ogród, balkon, ścieżka, palarnia oraz tereny na świeżym powietrzu służące do celów gastronomicznych czy towarzyskich. Warto zwrócić uwagę, aby popielnica umożliwiała opróżnianie jej zawartości do znajdującego się niżej pojemnika na śmieci. Dzięki temu o wiele rzadziej trzeba będzie opróżniać popielnicę.

Stojaki na worki – mobilny śmietnik

Nie zawsze odpowiednim rozwiązaniem jest stacjonarny kosz zewnętrzny na śmieci. Zwłaszcza w przypadku organizacji imprez na świeżym powietrzu (wesela, pikniki, biwaki, festyny, pola namiotowe) lepszym rozwiązaniem są stojaki na worki. Wiele firm funkcjonuje okresowo lub wynajmuje teren przeznaczony na swoją działalność. Także w takim przypadku nie ma potrzeby, aby przez cały czas wystawione były kosze zewnętrzne na śmieci. Idealnym rozwiązaniem sytuacji jest stojak na worki. Jest on w pełni mobilny, może być ustawiony w dowolnym miejscu. Sam stelaż jest lekki i łatwo się go przenosi. Wystarczy zamontować na nim worek, aby pełnił funkcje tymczasowego śmietnika. Co więcej, w przypadku odpowiedniego dobrania kolorystyki worków, bez problemu można dostosować stojaki na woki do wymogów segregacji śmieci. Po zakończeniu imprezy takie tymczasowe kosze zewnętrzne można bez problemu opróżnić i zachować w bezpiecznym miejscu do kolejnego użycia.

Autor: www.Koszenasmieci.pl