Orban: Sam Soros nazwał swoje zamiary ,,planem”

W piątkowej audycji radiowej ,,180 minut” Radia Kossuth premier Węgier Victor Orban poinformował, że działający w interesie George Sorosa Parlament Europejski zaczął wywierać presję na Radę Europejską, aby ta skłoniła premierów do rozpoczęcia procesu przesiedlenia imigrantów.

Nasi stali czytelnicy zapewne już zauważyli, iż tematyka ,,planu Sorosa” zdominowała narrację rządzącego obozu partii Fidesz premiera Victora Orbana. Premier Węgier we wspomnianej audycji przyznał, że jego państwo opracowało specjalny raport wywiadowczy poświęcony funkcjonowaniu ,,maszyny Sorosa”.

W trakcie audycji premier Orban stwierdził, iż George Soros dąży do likwidacji płotu granicznego, który chroni Węgry, a tym samym również Unię Europejską przed napływem nielegalnych imigrantów z południa. Docelowo miliarder ma dążyć do likwidacji państw narodowych w Europie, poprzez wymieszanie się różnych kultur, a temu sprzyjać ma imigracja na masową skalę. Jakby nie patrzeć w tym wywiadzie premier Orban nie wniósł nowych informacji, bowiem wokół nielegalnej imigracji wspieranej przez Sorosa toczy się kampania rządowa od kilku miesięcy.

Orban wspomniał również, iż kiedyś swoje zamiary wprost określił jako plan George Soros oraz opublikował je w formie dokumentu, stąd też używanie sformułowania ,,plan Sorosa” nie powinno w jego opinii nikogo dziwić.

Przypomnijmy, że na wiosnę na Węgrzech odbędą się wybory parlamentarne. Kampania wyborcza w dużej mierze toczy się wokół tematyki ,,planu Sorosa” i nielegalnej imigracji. Obóz Fideszu wprost twierdzi, że jak wygra lewica, to da przyzwolenie na nielegalną imigrację, czyli zacznie wdrażać ,,plan Sorosa”.

Łukasz Religa

Fot: Kormanyzat