Toroczkai na Marszu Niepodległości: My Polacy i Węgrzy jesteśmy w stanie zmienić Unię Europejską

W sobotę 11 listopada Polacy obchodzili Święto Niepodległości. Najbardziej licznym zorganizowanym tego dnia wydarzeniem był Marsz Niepodległości w Warszawie, który przyciągnął według niektórych szacunków nawet ponad 160 tys. osób. Wśród uczestników marszu było około stu Węgrów oraz burmistrz Ásotthalom László Toroczkai, który podczas Marszu Niepodległości reprezentował drugą siłę polityczną na Węgrzech Jobbik.

Po zakończeniu przemarszu László Toroczkai wygłosił przemówienie do uczestników Marszu Niepodległości. Wypowiadał się przede wszystkim jako lider przygranicznej społeczności lokalnej, bowiem na terenie gminy Ásotthalom znajduje się słynne przejście graniczne w Rószke.

-Granice zaczęliśmy bronic za pomocą pięciu lokalnych policjantów. W końcu rząd węgierski posłuchał nasze prośby – przysłał na policję oraz wojsko do pomocy. Udało nam się zbudować 170 km muru na granicy, dzięki czemu chronimy nie tylko Węgry, ale również Polskę i całą Europę – mówił László Toroczkai. Po tych słowach pojawiły się oklaski oraz okrzyk ,,dziękujemy”.

-Polscy bracia, większość, 90% z tych ponad 100 tys. imigrantów było mężczyznami i muzułmanami. Na naszym odcinku granicy schwytaliśmy również terrorystów Państwa Islamskiego. Europa jest w ogromnych tarapatach. Obecnie jesteśmy wstanie obronić węgierskie granice, ponieważ wspiera nas rząd węgierski, wspiera nas rząd węgierski. Wśród tych żołnierzy są również wasi rodacy, żołnierze z Polski – za to wam serdecznie dziękujemy – kontynuował Toroczkai – Europie i narodom europejskim zagrażają również inne zagrożenia. Zagrożenie idzie z Brukseli – liderzy Unii Europejskiej pracują nad likwidacją narodów i stworzeniem europejskich stanów zjednoczonych. Chcą zniszczyć naród polski i węgierski.

Toroczkai wyraził po tym nadzieję – Wierzę w ten historyczny braterski polsko-węgierski związek. My Polacy i Węgrzy jesteśmy wstanie zmienić Unię Europejską i zmienić jej przywódców.

Po tych słowach uczestnicy Marszu Niepodległości zaczęli skandować – Polak-Węgier Dwa Bratanki.

– Wierzę w to, że z bożą pomocą – Polacy i Węgrzy zwyciężymy – dodał burmistrz Ásotthalom.

Łukasz Religa