Węgierski minister sprawiedliwości z wizytą w Polsce

W piątek do Polski przyjechał minister sprawiedliwości Węgier László Trócsányi. Celem jego wizyty była promocja polskiego wydania książki poświęconego zagadnieniom konstytucyjnym. Doszło również do jego spotkania z polskim odpowiednikiem minister Zbigniewem Ziobro.

Komentując wizytę w Polsce, minister László Trócsányi w rozmowie z węgierską agencją informacyjną MTI podkreślał, że wraz z ministrem Ziobro wyrazili zgodny pogląd, iż Unia Europejska nie powinna stosować podwójnych standardów. Takim zjawiskiem miała być krytyka unijnych polityków wobec reform wdrażanych na Węgrzech, a teraz w Polsce.

Niczyja presja nie jest w stanie wymusić na nas przewartościowania tych pojęć i nadania im całkowicie nowego znaczenia. Nie jest w stanie zmusić nas do rezygnacji z ważnych dla obu narodów i bliskich im wartości – podkreślił minister Zbigniew Ziobro.

Prof. László Trócsányi jest autorem książki pt. ”Wokół prac nad ustawą zasadniczą Węgier. Tożsamość konstytucyjna a integracja europejska”. Na okładce polskiego wydania pojawia się wizerunek św. Jadwigi. Wydawcom polskiego wydania jest Instytut Wymiaru Sprawiedliwości i Wydawnictwo Sejmowe.

Łukasz Religa

Fot: Ministerstwo Sprawiedliwości