W Kruszwicy rozpoczynają się Młodzieżowych Mistrzostw Europy we wioślarstwie

Pierwszy raz w historii tej dyscypliny zorganizowane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Gospodarzem imprezy będzie położona nad jeziorem Gopło Kruszwica – legendarna stolica Polski, z legendy o Popielu. Z racji tego, że sporty wodne są popularne również na Węgrzech, nie zabraknie reprezentantów tego kraju.

Rywalizacja sportowa odbywać będzie się w sobotę i niedzielę (2-3 września). Na Kujawy przyjechało około 400 zawodników z 30 państw. Reprezentacja Węgier liczy 23 zawodników.

Dużym atutem Kruszwicy są bogate walory jeziora Gopła. Zróżnicowana linia brzegowa daje wrażenie szybkiego pokonywania toru, co bardzo chwalą sobie zawodnicy.

– Wystartuje wiele gwiazd wioślarstwa, ale też na torze pojawią się zawodnicy, o których w niedalekiej przyszłości z pewnością usłyszymy. Część z młodzieżowców już znajduje się w seniorskich kadrach swoich reprezentacji, pozostali będą w nich za chwilę. Za 3-4 lata będą stanowić o sile największych międzynarodowych imprez – zapowiada prezes klubu Gopło Kruszwica, Stefan Janeczek.
Łukasz Religa