Na mistrzostwo świata Bence Halász musi jeszcze poczekać

Zawodnikiem tym zachwycaliśmy się podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy juniorów w Bydgoszczy, w których wraz z drugim Węgrem Bence Pásztorem zdominował konkurs rzutu młotem. Na trwającej w Londynie najważniejszej imprezie sezonu Halász zapowiadał się jako czarny koń zawodów.

Bence Halász ma duże zadatki, aby zdobywać medale Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich, ale jeszcze nie teraz. O ile po kwalifikacjach, gdy zajął piątą lokatę, wydawało się, że może wejść na podium, to już pierwsze rzuty w finale nauczyły go pokory. Po pierwszych trzech seriach najlepszy jego rzut to odległość 74,39 metra, który nie dał mu awansu do najlepszej ósemki. Ostatecznie zatem mistrzostwa skończył na 11 lokacie.

Wynik 74,39 metra był lepszym rezultatem niż w Bydgoszczy, ale gorszym niż z rundy kwalifikacyjnej.

Mistrzem świata został Polak Paweł Fajdek z rezultatem najlepszym – 79,81 metra. Dla Polski przypadł również brązowy medal Wojciecha Nowickiego. Polsko-węgierskiego podium niestety nie mieliśmy.

Bence Halász ma dopiero 20 lat, stąd też jeszcze kariera przed nim. Jako portal Magyar24.pl będziemy z dużym zainteresowaniem śledzić jego karierę.

Łukasz Religa