Węgry: Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Pływaniu

W dniach 14-30 lipca odbędzie się 17 edycja Mistrzostwa Świata w Pływaniu, które zostaną przeprowadzone w Budapeszcie oraz w Balatonfüred.

Węgry są po raz pierwszy gospodarzem tak wielkiej imprezy sportowej. W ciągu 17dni blisko 3000 sportowców będzie rywalizować w 6 różnych dyscyplinach. Polska reprezentacja liczy 20 osób.

Oficjalna ceremonia otwarcia zacznie się dzisiaj, o godzinie 21. Natomiast już o godzinie 11 program rozpoczęły rundy wstępne pływania synchronicznego oraz nurkowania.

Na Wyspie Św. Małgorzaty, w kompleksie wodnym im. Alfréda Hajósa (który był pierwszym złotym medalistą olimpijskim Węgier) zostaną przeprowadzone zawody w piłce wodnej.

Skoki do wody (mężczyźni z 27 metrowej platformy a kobiety z 20) odbędą się nad brzegiem Dunaju przy placu Batthyány, naprzeciwko parlamentu.

W jeziorze Parku Miejskiego, obok zamku Vajdahunyad i Placu Bohaterów, zawodnicy będą konkurować w pływaniu synchronicznym.

Natomiast w Balatonfüred, nad Balatonem, będą miały miejsce zawody w kategorii pływania na otwartym akwenie.

Dunaj Arena przeznaczona jest dla konkurencji pływackich i nurkowania. Najbardziej wyczekiwana konkurencja pływacka rozpocznie się 23 lipca.

Magdalena Chudy