„Węgierski serce, zdrowy rozsądek i czyste ręce” nowa kampania Jobbiku

„Węgierski serce, zdrowy rozsądek i czyste ręce” tak głosi nowy szyld kampanii medialnej Jobbiku. Przedstawił ją rzecznik prasowy partii, Peter Jakab, wyjaśniając jak Jobbik zamierza rządzić Węgrami.

Jest to druga akcja billboardowa nacjonalistycznej partii. Pierwsza brzmiała „Ty pracujesz.Oni kradną” nawiązująca do korupcji za rządów Fideszu. Rządząca partia szybko przeforsowała ustawę blokującą plakaty opozycji. Jobbik uważa te ustawę za niekonstytucyjną.

Janos Ader nie jest już prezydentem Węgier, ale Viktora Orbana” powiedział Jakab, nazywając podpisanie ustawy przez prezydenta jako działanie mające na celu ochronę skorumpowanego reżimu Orbana.

„Naszym przesłaniem jest: nie można nas zagłuszyć. Jobbik nie może być zmuszony do wycofania się, będziemy walczyć i używać wszelkich dostępnych środków prawnych, aby ujawnić prawdę ludziom” jasno zadeklarował Peter Jakab.

Jak tłumaczy rzecznik partii, węgierskie serce oznacza, że Jobbik w przeciwieństwie do Fideszu, zamierza reprezentować wszystkich Węgrów a nie tylko swoich zwolenników. „Wszyscy potrzebujemy wyższe płace, przyzwoite emerytur, edukacji na wysokim poziomie oraz nowoczesnej opieki zdrowotnej, niezależnie od partii, niezależnie od partii, za którą głosujemy” oznajmił Jakab.

Warunkiem rozwiązania powszechnych problemów są, jak mówi rzecznik Jobbiku, rządy oparte na zdrowym rozsądku a nie na obsesjach Fideszu walki z fałszywymi problemami.

Odnosząc się do sprawowania rządów czystymi rękami, Peter Jakab dodał, że Jobbik zamierza utworzyć prokuraturę antykorupcyjną, podwoić kary dla polityków kradnących pieniądze podatników oraz pozbyć się korupcji poprzez konfiskatę zgromadzonych fortun.

Magdalena Chudy

zdj:Balázs Béli/Alfahír