Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy U23

Wczoraj w Bydgoszczy miała miejsce ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy U23, które odbywać będą się do niedzieli na stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Dzisiaj rozpoczęły się zaś pierwsze konkurencje. Węgry reprezentuje 23 zawodników.

W ceremonii otwarcia uczestniczył prezydent Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej Svein Arne Hansen oraz polski wiceminister sportu i turystyki Jan Widera. Przebiegała ona w deszczowej scenerii, która dała się we znaki chociażby przedstawicielom poszczególnych reprezentacji, którzy z flagami uroczyście przemaszerowali. Na naszym nagraniu możecie zobaczyć jak Węgrzy zaprezentowali się podczas tej ceremonii:

Dzisiaj rozegrane zostaną głównie eliminacje. Jedyny na dzisiaj zaplanowany finał to biegu na 10000 metrów, po którym poznamy pierwszych medalistów. Węgry w tej konkurencji reprezentować będzie Bicsák Bence, któremu poza rywalizacją lekkoatletyczną zdarza się rywalizować również w triatlonach. W czwartek rozegrane zostaną również kwalifikacje rzutu młotem, gdzie zobaczymy aż trzech Węgrów – Halásza Bence, Pásztora Bence oraz Horváth Bálint. Tego dnia rozpoczną również rundach kwalifikacyjnych biegacze na 100 metrów, których Węgry reprezentować będzie Daniel Szabo wśród mężczyzn.

Przebieg Mistrzostw Europy U23 w Bydgoszczy będziemy relacjonować na bieżąco na łamach Magyar24.

Łukasz Religa