Kolejny Węgier został mistrzem Europy

Sobota była kolejnym udanym dla Węgrów dniem na Mistrzostwach Europy U23. Reprezentanci Węgier wywalczyli dwa kolejne medale, w tym jeden złoty Norberta Rivasz-Tótha w rzucie oszczepem.

Norbert Rivasz-Tóth wszedł w konkurs dość pewnie rzutem na odległość 77.88 metra, który był drugim wynikiem po pierwszej serii. W drugiej, swojej najlepszej, serii uzyskał 83.08 metra, co wystarczyło mu do zdobycia złotego medalu. Potem było już gorze, bowiem aż trzy serie spalił.

-Nie spodziewałem się takiej odległości, było wiele pracy, wiele treningów, ale jestem naprawdę szczęśliwy, że wygrałem te zawody. To jest moje pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Europy – powiedział w rozmowie z nami Norbert Rivasz-Tóth.

 

Drugi rezultat uzyskał Grek Ioánnis Kiriazís – 81.04 metra. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast reprezentant Mołdawii Adrian Mardare z wynikiem 78.76 metra.

Medal wywalczyła również w biegu na 100 metrów przez płotki, 21-letnia Luca Kozák. W finałowym biegu uzyskała czas 13.06 sekundy, co dał jej trzecie miejsce w konkursie. Holenderka Visser Nadine (czas 12.92 s.) oraz Białorusinka Elvira Herman (12.95 s.) okazały się poza jej zasięgiem.

-Szkoda, ze wiatr był tak silny, Pierwsza polowa mojego wyścigu była dobra ale coś zrobiłam źle na 8 płotce. Wiedziałam, że niektóre zawodniczki miały lepsze czasy życiowe ode mnie, ale starałam się skupić na swoim wyniku – powiedziała po biegu Luca Kozák.

W piątek Węgrzy zdominowali konkurs rzutu młotem zdobywając dwa medale. Piszemy o tym szerzej Podwójna korona dla Węgrów w rzucie młotem

W klasyfikacji medalowe Mistrzostw Europy U23, których gospodarzem jest Bydgoszcz reprezentacja Węgier zajmuje obecnie piątą lokatę. Niedziela będzie ostatnim dniem zawodów.

Łukasz Religa/Magdalena Chudy