Kolejne wsparcie od Orbana tym razem na publicznym wystąpieniu

Premier Węgier przemawiając dzisiaj do węgierskiej młodzieży zgromadzonej na obozie w Baile Tusnad (Rumunia), jasno zadeklarował swoją solidarność z Polską.

„Węgry oczywiście kierują się własnymi interesami i właśnie z uwagi na własne interesy narodowe, wartości europejskie i polsko-węgierską przyjaźń musimy jasno powiedzieć, że nigdy nie powiedzie się prowadzona przeciw Polsce kampania inkwizycyjna, bo Węgry każdą możliwość prawną w Unii Europejskiej wykorzystają, by okazać solidarność z Polską” mówił na publicznym wystąpieniu Viktor Orban.

Orban stwierdził, że w Unii zawiązał się sojusz „brukselskich biurokratów i elit” oraz powstał system, który on określa jako imperium Sorosa. Jego zdaniem te elity próbują niszczyć rządy narodowe. O węgierskiej rządowej kampanii przeciwko Sorosowi więcej dowiecie się tutaj:Obejrzyjcie kampanie medialną węgierskiego rządu przeciwko Sorosowi

Jak określił szef węgierskiego rządu, w roli inkwizytora- który działa przeciwko woli narodu- wcielił się Frank Timmermans. O groźbach Timmermansa przeciw Polsce piszemy tutaj:Węgry solidarne z Polską

„Nie cieszy nas, że energia głównego inkwizytora nie zwraca się jednocześnie przeciw dwóm państwom i że teraz, zamiast nas, upatrzył sobie Polskę. Ale prawda jest taka, że w tej chwili głównym celem inkwizycji i przykładem rządów narodowych, które próbuje się osłabiać, niszczyć i łamać, jest Polska” oznajmił Viktor Orban. Całe przemówienie było transmitowane przez węgierską telewizję.

Magdalena Chudy

zdj: fb / Orban Viktor