Komisja Europejska atakuje Węgry, Polskę i Czechy.

Węgry, Polska i Czechy stoją wobec postępowania Komisji Europejskiej w sprawie naruszeń zobowiązań względem Włoch, Grecji i innych państw członkowskich w kwestii przyjmowania imigrantów.

Jak informuje Raport Komisji Europejskiej z 13 czerwca „Wbrew ciągłym nawoływaniom, Czechy, Węgry i Polska, naruszając prawne obowiązki wynikające z decyzji Rady i ich zobowiązań wobec innych państw członkowskich, nie podjęły jeszcze niezbędnych działań. Na tym tle, jak wskazano w wcześniejszym Reporcie o Przeniesieniu i Przesiedleniu, Komisja podjęła decyzję o wszczęciu postępowanie w sprawie uchybień, przeciwko tym trzem państwom.”

Peter Szijjarto, węgierski Minister Spraw Zagranicznych, odpowiedział na ataki ze strony Unii w sposób,który może tylko zdenerwować komisarzy.

„Węgry nie przyjmą ani jednego nielegalnego imigranta”- zadeklarował. Szijjarto uważa postępowanie Komisji za szantaż, któremu rząd węgierski nie podda się.

Jak twierdzi Minister biorąc pod uwagę dzisiejsze zagrożenie terroryzmem, plan Komisji Europejskiej jest szalenie niebezpieczny. „ Niemożliwym jest, aby wiedzieć kim są imigranci przybywający do Europy w liczbie 1,5miliona osób”.

Jak uważa Szef Dyplomacji, Komisja próbuje ukryć niepowodzenie w realizacji projektu- Na dzień dzisiejszy Europa przyjęła 20tys. imigrantów, o 100tys. mniej niż zakładała decyzja,podjęta dwa lata temu, o relokacji uchodźców między państwa członkowskie.

Jak powiedział Janos Lazar, szef kancelarii premiera: „Chcą ulokować ponad 98tyś. imigrantów wśród państw europejskich na zasadzie obowiązkowej- to pasuje do planów Georga Sorosa podyktowanych przywódcom Unii Europejskiej.”

Stanowisko Węgier opiera się na ” powstrzymaniu migracji a nie na jej zorganizowaniu”- dodał Lazar.

źródło: About Hungary,Daily News Hungary

Magdalena Chudy