Jobbik przedstawia umowę społeczną dla Węgrów na nadchodzące wybory

Opozycyjna partia Jobbik, która w nadchodzących wyborach w 2018roku planuje zastąpić rządzącą partię Fidesz, oferuje swoim obywatelom umowę społeczną, którą wyborcy będą mogli zbadać i ocenić na rok przed wyborami. Partia zaprezentuje elementy programu podczas swojej trasy po kraju w celu zaangażowania obywateli w dyskusję nad programem. Węgrzy będą mieli szanse podpisania kontraktu do wyborów, a każdy oddany głos będzie oznaczał poparcie dla programu.

Prezes Jobbiku, Gabor Vona, zarzuca rządzącej partii, że dopiero po zwycięstwie w wyborach w 2010roku Fidesz przedstawił narodowi koncepcje systemu. „W związku z tym nie jest to ważna umowa, ponieważ społeczeństwo węgierskie nie miało szansy na wcześniejsze dokonanie oceny”- stwierdził Vona.

Gabor Vona określa rządy Fideszu jako oparte na korupcji i arogancji. Zapowiada, że gdy Jobbik wygra wybory, zbuduje kraj „bezpieczny, żywy, uczciwy i wolny”. Kandydat na premiera zamierza rządzić krajem „węgierskim sercem, zdrowym rozsądkiem i czystymi dłońmi”. Najważniejszym celem dla Vony jest umożliwienie całej społeczności pomyślne rozwijanie się w ich własnej ojczyźnie.

Innymi zobowiązaniami partii jest zerowa tolerancja na migrację, europejskie zrzeszenie płacowe, prawo antykorupcyjne, maksymalnie 8letnia kadencja premiera, a także badanie członków rządu pod kątem ich majątku i poddawanie ich testom psychiatrycznym.

zdjęcie: Balázs Béli / jobbik.com

źródło: jobbik.com

Magdalena Chudy